• Základná škola Ružiná
    Školská 116, 985 52 Ružiná
Piatok 21. 7. 2017

Vitajte na stránkach našej školy

Víta Vás Základná škola Ružiná

Novinky

• Všetkým našim žiakom prajeme pekné prázdniny s kopou zážitkov a dobrodružstiev. Zároveň, nezabúdajte ani na oddych, relaxáciu a leňošenie smiley.  My, pedagógovia, si navzájom želáme správne dobitie energie, aby sme sa v septembri stretli pripravení zahájiť nový školský rok.

• V posledný deň školského roka 2016/2017 pripravila naša škola pre žiakov a škôlkárov darček v podobe bábkového predstavenia. Zasmiali sme sa pri divadielku Kráľ drozdia brada. Úsmevy niektorým žiakom ostali aj naďalej, pri odovzdávaní vysvedčení. Niektorým úsmev z tváre zmizol, a to najmä našim štvrtákom, pre ktorých to bol posledný deň na našej škole. Štvrtáci si pripravili pekný príhovor a poďakovali každému pedagógovi za to, čo ich naučil a čo všetko im naša škola ponúkla. My im želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu a veríme, že na Základnú školu v Ružinej budú spomínať s láskou a úctou.

•

Koniec školského roku polovica našich žiakov prežila v: Škole v prírode TRAMPTÁRIA Nitrianske Rudno. Prežili sme týždeň v rekreačnom stredisku Nitrianske Rudno. Deti mali pripravený celodenný program. Zapájali sa do remesiel: šperkárstvo, maľovanie , tanec , šport, lukostreľba... Putovali náučným chodníkom a riešili záhady vodníkovho tajomstva. Navštívili neďalekú obec Mačov, kde videli pravé gazdovské dvory, zajazdili si na koni, zašportovali a opiekli si špekačky.Boli na výlete: v blízkej ZOO v Bojniciach.

• Pred koncom školského roka sme si urobili výlet do Bojníc. No najskôr sme sa previezli do Nitrianskeho Rudna, kam sme išli odviezť polovicu našich žiakov, ktorí sa už nevedeli dočkať pobytu v škole v prírode... V Bojniciach sme navštívili zoologickú záhradu, kde sme obdivovali všetky zvieratá, ktoré sa tu nachádzajú. Žiaci sa domov vrátili s množstvom zážitkov, ktoré im tento výlet priniesol.

• Na Deň detí sme pre našich žiakov pripravili športové predpoludnie. Určili sme si tri stanovištia, na ktorých mali žiaci možnosť získať osem žetónov. Na prvom stanovišti bola pani riaditeľka, ktorá dohliadala na správnu jazdu na kolobežkách a na bicykloch. Druhé stanovište pripravila pani vychovávateľka. Tu museli žiaci prejsť prekážkovú dráhu podľa stanovených pravidiel. Pán učiteľ rozdával žetóny na treťom stanovišti za bezchybné zvládnutie cvičení na preliezkach, ktoré sú na školskom dvore. Všetkých osem žetónov získali štyria žiaci, ktorým sme za ich šikovnosť zatlieskali a zablahoželali.

• Tak, ako slniečko vychádza posledné týždne častejšie na oblohu, aj žiaci v školskom klube detí častejšie trávia čas vo vonkajšom prostredí. Najobľúbenejšími činnosťami žiakov sú hry s loptami, hojdanie na hojdačke, šmýkanie na šmýkačke, preliezanie cez preliezky na školskom dvore a žiaci nezabúdajú ani na starostlivosť o skleník a vysadenú zeleninu a jahôdky na školskom políčku. Samozrejme, dôležitá je pre nich i príprava na vyučovanie formou písania domácich úloh, zopakovania prebratého učiva, či prostredníctvom výukových programov na počítači alebo interaktívnej tabuli.

• Prváci a druháci si urobili jogurtovo- jahodovú zmrzlinu. Potrebovali: čerstvé jahody, biely jogurt, smotanu a vanilínový cukor. Všetko spolu zmiešali a dali do mrazničky. Na druhý deň ozdobili šľahačkou a jahodami. Z práce mali veľkú radosť a o chvíľu neostalo po zmrzline ani stopa. Deti si plánovali podobnú maškrtu spraviť aj doma.

• Zapojili sme sa do projektu ENVIROPROJEKT 2017. Názov projektu: Environmentálny program školy ŽI A NECHAJ ŽIŤ. Téma: Biodiverzita okolo nás. Možno si kladiete otázku. Čo je to biodiverzita? Biodiverzita je bohatosť života. Biodiverzita je život. Súvisí s tým, čo je dobre viditeľné, teda s druhmi a rôznymi formami života. Čím viac druhov je v prírodnom prostredí, v krajine, tým vyššia je biodiverzita. Ako to vyjadriť jednoduchšie? Predsa heslom : ŽI A NECHAJ ŽIŤ ! Chráň prírodu, živočíšne a rastlinné druhy, separuj, zdravo ži, maj úctu a pokoru ku všetkému čo ťa obklopuje...

• Malí ochrancovia prírody sa vybrali na prieskum pobrežia priehrady. Čo zistili? Pozrite si fotoalbum. Na 7 metroch štvorcových vyzbierali 9 vriec odpadu. Na 15 metroch pobrežia zaznamenali 8 uhynutých rýb. Koho brať na zodpovednosť? Dobrá otázka. Zamyslime sa všetci nad sebou.Ako sa správame k našej planéte? Ako sa správame jeden k druhému? Naozaj ,všade musí stáť proti sebe dobro a zlo? Ako napríklad: Jeden bude všetko devastovať, kopiť okolo seba odpadky a ten druhý to pôjde po ňom poriadiť?

• 14. 5. 2017

V druhú májovú nedeľu sme potešili všetky naše mamičky a babičky pri príležitosti Dňa matiek. V kultúrnom dome sa predviedli naši žiaci pripraveným programom, ktorý pozostával z básničiek, scénky, spievania a tancovania. Deti z materskej školy si tiež prichystali pre svoje mamičky krásny program. Po vystúpení našich žiakov, prítomných zabával spevák pán Virág, ktorý prišiel na pozvanie pána starostu.

Novinky

• Základná škola Ružiná