• Základná škola Ružiná
    Školská 116, 985 52 Ružiná
Nedeľa 20. 5. 2018

Vitajte na stránkach našej školy

Víta Vás Základná škola Ružiná

Novinky

• V našej obci sme si uctili sviatok všetkých mám. Prispela k tomu aj naša škola, ktorá si pripravila pre mamičky pekný program - pekné básničky, pesničky a tančeky. Okrem žiakov našej školy v programe vystúpili deti z MŠ, speváčky z ružinského spevokolu, heligonkári z Budinej a hudobná skupina Ľudo Kuruc Band. Po vystúpení naši žiaci obdarovali maminky vlastnoručne vyrobenými kvietkami a srdiečkami.

• Žiaci 1. a 3. ročníka pripravovali zdravý čaj z púpavy lekárskej. Najskôr išli na lúku, kde natrhali kvety a listy púpavy. Natrhané rastlinky priniesli do školy, kde ich umyli, vložili do hrnca s vodou a dali variť. Po štvrťhodinke varenia vylúhovaný čaj precedili cez sitko, osladili ho medom, naliali do pohárov a pochutnávali si na zdravom liečivom čaji, ktorý má, okrem iného, výborné účinky na posilnenie imunity.

• Deň Zeme sme strávili v našej krásnej ružinskej prírode. Vybrali sme sa na turistickú vychádzku do lesa. Žiaci vdychovali čerstvý vzduch, počúvali spev vtáčikov, šušťanie listov a praskanie konárikov pod nohami. V lese si každý žiak našiel strom, ktorý objímal alebo si k nemu sadol a opieral sa oň chrbtom, aby z neho načerpal energiu. Prírodu sme využili tiež pri cvičení jogy, kedy sme sa započúvali do krásnych zvukov lesa, čo znelo takmer ako relaxačná hudba, ktorá nás sprevádzala pri cvičení. Na záver sme si dali oddych pri kaplnke, posilnili sa čistou vodou a nabití energiou sme sa vrátili do školy.

• Zápis do prvého ročníka v tomto roku prebiehal v príjemnej atmosfére. Triedna pani učiteľka sa s každým budúcim prváčikom zoznámila a po chvíli sa každé zapojilo do riešenia nenáročných úloh.

• V piatok, trinásteho apríla, sa naši žiaci vybrali do ulíc Ružinej, aby pomohli dobrej veci. Označení číslami dobrovoľníkov oslovovali obyvateľov našej obce s prosbou o finančný príspevok pre nadáciu Liga proti rakovine. I keď počasie bolo premenlivé, občas z oblohy spŕchol i dážď, našich žiakov to neodradilo a podarilo sa im vyzbierať peknú sumu pre ľudí, ktorí to veľmi potrebujú. Všetky vyzbierané peniaze boli zaslané na adresu Ligy proti rakovine, v mene ktorej naša škola ďakuje všetkým, ktorí do tejto zbierky prispeli.

• Zápis do 1. ročníka

Riaditeľstvo ZŠ Ružiná oznamuje rodičom budúcich prvákov, že zápis žiakov do 1. ročníka na školský rok 2018/2019 sa uskutoční:

9.4.2018 ( v pondelok)

od 14.00 hod. - do 15.30 hod.

Na zápis je potrebné prísť s dieťaťom,

priniesť jeho rodný list,

občiansky preukaz zákonného zástupcu

a vyplnený dotazník žiaka.

• Zvýšenú pozornosť sme venovali čítaniu:

• privítali sme deti zo škôlky
    • čítali sme detské knihy
    • dostali sme divadielko
    • dramatizovali sme prečítané texty
    • mali sme školské kolo recitačnej súťaže HK
    • blokové vyučovanie zamerané na detskú literatúru
    • navštevovali sme ROZPRÁVKOVO

Ako relaxujeme cez veľké prestávky:

• cvičíme na gymnastických loptách
    • skáčeme cez švihadlá
    • krúžime s kruhmi HULA HOP
    • hráme stolný futbal

Ako sa staráme o kútik živej prírody:

• umývame izbové kvety
    • pres
  • V utorok, 13. februára, sa naši žiaci zabávali na karnevale. Obliekli si rôzne kostýmy, tváre si zahalili maskami alebo vlastnoručne vyrobenými škraboškami a zábava sa začala. Každý žiak povedal, čo jeho maska predstavuje a vyjadril to aj pohybom alebo zvukom. Tanec sme začali na ľudovú nôtu na pieseň Dva duby, ktorá je mimoriadne obľúbená medzi našimi žiakmi i pedagógmi. Nasledovala súťaž v stoličkovom tanci i v súťaži o najlepšiu sochu. Žiaci sa na karnevale výborne veselili, tancovali, smiali sa a s dobrou náladou odchádzali po karnevale domov.

• Polrok zo školského roka 2017/2018 máme úspešne za nami. Žiaci dostali za svoje polročné snaženie vysvedčenia. Aby sme do druhého polroku vkročili s dobrou náladou a úsmevom na tvári, naši žiaci ukončili prvý polrok hrou Pexeso, ktorá ich zabavila a mnohým pomohla odreagovať sa od negatívnych vecí.

• Pred Vianocami sa zišli deti materskej a základnej školy v sále kultúrneho domu, aby prítomným predviedli svoj vianočný program. Do sály, ktorá bola nádherne vyzdobená, zavítal aj Mikuláš so sladkými balíčkami. Po peknom programe detí, hrala kapela Rudo Kuruc Band. Každý žiak dostal od Mikuláša odmenu. Na prítomných čakala tiež chutná kapustnica. Týmto programom sme si pripomenuli, že Vianoce sú už za dverami a vianočná nálada je v každom z nás.

Novinky

• Základná škola Ružiná