• Základná škola Ružiná
    Školská 116, 985 52 Ružiná
Štvrtok 21. 9. 2017

Vitajte na stránkach našej školy

Víta Vás Základná škola Ružiná

• 14. 9. 2017

Do galérie Dopravná výchova boli pridané fotografie.

• Aj v tomto školskom roku majú žiaci možnosť navštevovať školský klub detí. Okrem prípravy na vyučovanie tu žiaci zažijú veľa zábavy, smiechu, trávia čas v kolektíve, upevňujú sa kamarátske vzťahy a predovšetkým trávia svoj čas zmysluplne. Prevádzka školského klubu je do 15:30 hod.

• Opäť sa otvorila brána našej školy, do ktorej v tomto školskom roku vstúpilo 9 malých prváčikov. Škola privítala svojich obyvateľov: školákov, učiteľov, rodičov a priateľov školy. Všade vládla dobrá nálada. Zvedavé očká prváčikov si všetko poprezerali. Oboznámili sa s prostredím, zoznámili sa s pani učiteľkou a pani vychovávateľkou. Všetkým želáme veľa úspechov v novom školskom roku.

• Riaditeľstvo základnej školy oznamuje, že slávnostné zahájenie školského roka 2017/2018 sa uskutoční 4. septembra 2017 (pondelok) o 8:30 hod. v priestoroch budovy školy. Všetci pedagogickí pracovníci sa už tešia na svojich žiakov wink.

• Všetkým našim žiakom prajeme pekné prázdniny s kopou zážitkov a dobrodružstiev. Zároveň, nezabúdajte ani na oddych, relaxáciu a leňošenie smiley.  My, pedagógovia, si navzájom želáme správne dobitie energie, aby sme sa v septembri stretli pripravení zahájiť nový školský rok.

• V posledný deň školského roka 2016/2017 pripravila naša škola pre žiakov a škôlkárov darček v podobe bábkového predstavenia. Zasmiali sme sa pri divadielku Kráľ drozdia brada. Úsmevy niektorým žiakom ostali aj naďalej, pri odovzdávaní vysvedčení. Niektorým úsmev z tváre zmizol, a to najmä našim štvrtákom, pre ktorých to bol posledný deň na našej škole. Štvrtáci si pripravili pekný príhovor a poďakovali každému pedagógovi za to, čo ich naučil a čo všetko im naša škola ponúkla. My im želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu a veríme, že na Základnú školu v Ružinej budú spomínať s láskou a úctou.

•

Koniec školského roku polovica našich žiakov prežila v: Škole v prírode TRAMPTÁRIA Nitrianske Rudno. Prežili sme týždeň v rekreačnom stredisku Nitrianske Rudno. Deti mali pripravený celodenný program. Zapájali sa do remesiel: šperkárstvo, maľovanie , tanec , šport, lukostreľba... Putovali náučným chodníkom a riešili záhady vodníkovho tajomstva. Navštívili neďalekú obec Mačov, kde videli pravé gazdovské dvory, zajazdili si na koni, zašportovali a opiekli si špekačky.Boli na výlete: v blízkej ZOO v Bojniciach.

• Pred koncom školského roka sme si urobili výlet do Bojníc. No najskôr sme sa previezli do Nitrianskeho Rudna, kam sme išli odviezť polovicu našich žiakov, ktorí sa už nevedeli dočkať pobytu v škole v prírode... V Bojniciach sme navštívili zoologickú záhradu, kde sme obdivovali všetky zvieratá, ktoré sa tu nachádzajú. Žiaci sa domov vrátili s množstvom zážitkov, ktoré im tento výlet priniesol.

• Na Deň detí sme pre našich žiakov pripravili športové predpoludnie. Určili sme si tri stanovištia, na ktorých mali žiaci možnosť získať osem žetónov. Na prvom stanovišti bola pani riaditeľka, ktorá dohliadala na správnu jazdu na kolobežkách a na bicykloch. Druhé stanovište pripravila pani vychovávateľka. Tu museli žiaci prejsť prekážkovú dráhu podľa stanovených pravidiel. Pán učiteľ rozdával žetóny na treťom stanovišti za bezchybné zvládnutie cvičení na preliezkach, ktoré sú na školskom dvore. Všetkých osem žetónov získali štyria žiaci, ktorým sme za ich šikovnosť zatlieskali a zablahoželali.

• Tak, ako slniečko vychádza posledné týždne častejšie na oblohu, aj žiaci v školskom klube detí častejšie trávia čas vo vonkajšom prostredí. Najobľúbenejšími činnosťami žiakov sú hry s loptami, hojdanie na hojdačke, šmýkanie na šmýkačke, preliezanie cez preliezky na školskom dvore a žiaci nezabúdajú ani na starostlivosť o skleník a vysadenú zeleninu a jahôdky na školskom políčku. Samozrejme, dôležitá je pre nich i príprava na vyučovanie formou písania domácich úloh, zopakovania prebratého učiva, či prostredníctvom výukových programov na počítači alebo interaktívnej tabuli.

• Základná škola Ružiná
    Školská 116, 985 52 Ružiná