Navigácia

 • Mikuláš u nás v škole...

  V období Adventu je deň sv. Mikuláša druhým najkrajším dňom, ktorý majú radi hlavne deti. My sme tento deň spoločne oslávili pri krásnych pesničkách, básničkách, obrovských balíčkoch, rozprávke o sv. Mikulášovi a pri teplom čaji, ktorý sme si vychutnali v našom krásnom altánku.

 • Ďakujeme Mikuláš!

  Tak, ako každý rok, ani tento rok Mikuláš na nás nezabudol a priniesol nám krásne balíčky, ktoré vyčarili na tvárach našich žiakov radostné úsmevy. Za čo sa mu touto cestou chceme veeeeeeľmi pekne poďakovať. ĎAKUJEME Mikuláš!

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Zdravé zúbky

  Keď chceš mať krásne a zdravé zúbky, musíš sa o ne príkladne starať. Ako sa o ne treba starať, sme sa spoločne so žiakmi z MŠ Ružiná učili na piatkom blokovom vyučovaní. 

  Žiaci prvého ročníka si s pani učiteľkou pripravili rozprávku, pomocou ktorej nám predstavili základné pomôcky slúžiace na ústnu hygienu. Ukázali sme si správny postup čistenia zúkov, ktorý si žiaci vyskúšali. 

  Pomocou rôznych aktivít sme sa učili, že pre zdravé zúbky je dôležitá aj to, čo papáme. Pozreli sme si rôzne videá, rozprávku, pesničku, žiaci prvého ročníka nám zarecitovali peknú básničku. 

  Spoločne sme sa porozprávali o tom, aké dôležité je pravidelne navštevovať zubného lekára. 

  Na záver sme si zasúťažli v rôznych disciplínach týkajúcich sa ústnej hygieny a zdravej stravy. 

 • Ale nám chutí!


  Dnes zavítala do školy naša pani kuchárka Janka. Naučila nás pripravovať pomazánky. Pod jej dozorom sme pripravili 4 druhy: rybaciu, bryndzovú, cibuľovú a vajíčkovú. Pripravili sme pohostenie aj pre rodičov, ktorí prišli na rodičovské združenie. Čo sme si pripravili, to sme potom s chuťou zjedli na olovrant. 

 • PONÚKNI SA!

  Školský dvor strážia tekvicové strašidlá. Prišli nebadane a prekvapili. Tak, ako nás prekvapil aj plný altánok jabĺčok.

  ĎAKUJEME!!!

   

 • Separovanie odpadu

      Naša škola sa aktívne venuje príprave detí na triedenie odpadu. Na škole triedime starý papier, plasty, sklo, batérie a v prípravnej fáze máme vybudovanie kompostu.

     V týždni od 8.10-12.10.2018 sme vyhlásili medzitriednu súťaž v zbere papiera a plastov. Vyhrali žiaci 3.a 4. ročníka.

      Na konci týždňa sme mali blokové vyučovanie, na ktoré sme pozvali aj deti MŠ Ružiná. Cieľom nášho stretnutia bolo: naučiť prvákov a škôlkárov, na čo slúžia farebné nádoby na odpad.

      Deti sa cez rôzne aktivity, ako sú: divadielko, pesničky, hry a súťaže oboznamovali s problematikou triedenia odpadu a zároveň sa plnil cieľ nášho stretnutia.

       Na záver sme si pozreli krátky film: RECYKLÓNIA a zhrnuli vlastné pocity zo stretnutia.

      Veríme, že z niektorých budú veľkí ochrancovia prírody!

       

   

 • Ježkovia z lesa

  Na krúžku Vševedko žiaci vyrábali ježkov z lístia. Vyniesli si lavice na školský dvor, kde na nich príjemne hrialo jesenné slniečko a s chuťou a zanietením sa venovali svojej práci. Vyrobených ježkov uložili na výstavku. Z lesnej vychádzky si žiaci priniesli jesenné prírodniny, ktoré už na našich ježkov čakali na výstavke a tak sa naši ježkovia cítia akoby boli v lese.

 • VÝZVA PRE DOBRÉ SRDIEČKA

  VÝZVA PRE DOBRÉ SRDIEČKA


  Máš dobré srdce? Budeš určite šťastný! Darovať a pomáhať,robí ľúdí šťastnejšími.Neveríš? Vyskúšaj!

  NAŠA VÝZVA

  PRINES DO NÁŠHO ALTÁNKU JABĹČKA, ALEBO INÉ PLODY ZO ZÁHRADY, KTORÉ URČITE NESPOTREBUJEŠ.

  URČITE NIEKOHO POTEŠÍŠ.

  ĎAKUJEME!!!

 • Prvá návšteva

  Prvá návšteva


  Máme tu prvú návštevu-deti z MŠ Ružiná v sprievode pani učiteliek. Našli si v ňom chutné jabľčka.

 • Darček

  Darček

  Darček- ale aký?Do školy sa nezmestil. ALTÁNOK - našli sme si ho na školskom dvore.Radosť bola preveliká.Hneď sme si ho spoločne vyzdobili.Doniesli sme jesenné plody a na stole čakajú na návštevu vyleštené jabľčka. Altánok využijeme pri mnohých plánovaných aktivitách.

  ĎAKUJEME

  ​​​​​​​Jozefovi Líškovi, starostovi obce!

 • Ako sme piekli ovocné koláčiky


  Žiaci druhého ročníka si na chvíľu odbehli do školskej kuchynky, kde sa zmenili na malých cukrárov.Pripravili malé banánové jednohubky a jablčný koláč.Koláčikov bolo toľko, že urobili radosť aj ostatným spolužiakom. Ponúkli aj rodičov a poslali ochutnávku aj do ŠJ a MŠ.

 • Ochrana človeka a prírody

  Ochrana človeka a prírody

  Ochrana človeka a prírody

  Ďna 28.9. 2018 sa na našej škole uskutočnilo blokové vyučovanie zamerané na dopravnú výchovu, zdravotnú prípravu a orientáciu prírode. Žiaci sa prostredníctvom prezentácie oboznámili so základnými pravidlami cestej premávky, s dopravnými značkami a bezpečnostnými pravidlami. Ukázali sme si ako a pomocou čoho sa môžeme orientovať v prírode a povedali sme si základné informácie ako poskytnúť prvú pomoc. Po teoretickej časti sme sa vybrali do terénu, kde sme si všímali dopravné značky, dôležité budovy v obci, pozorovali sme prírodu a zvieratá. Na záver žiaci súťažili vo vedomostnom kvíze, v ktorom vyhral tím Stars. 

 • Slávnostné zahájenie školského roka 2018/2019

  Letné prázdniny sa pominuli a nastal čas nového školského roka. V školskom roku 2018/2019 nastala zmena v ročníkoch - vytvorila sa samostatná trieda prvákov, ktorým je triednou vyučujúcou pani učiteľka I.Čemanová, druhákom je triednou vyučujúcou pani riaditeľka J. Králinská, tretiakov a štvrtákov bude mať v triede pán učiteľ M.Kliment a v školskom klube detí sa o žiakov bude starať pani vychovávateľka A.Farkašová.

 • Začiatok školského roka 2018/2019

  Riaditeľstvo Základnej školy Ružiná oznamuje, že slávnostné zahájenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční dňa 3.9.2018 o 8:30 hod. v priestoroch budovy školy. Žiaci si so sebou prinesú obuv na prezutie.

 • Pozri, čo na teba čaká :)

  Milý žiačik, školáčik! Naša škola sa na teba poctivo pripravila a už sa nevie dočkať, kedy zasadneš do jej lavíc, aby si v nej nasal nové vedomosti, zažil kopu zážitkov a srandy so spolužiakmi a svojimi pedagógmi. Prajeme ti veľa síl a energie!

 • Koniec školského roka

  V posledný júnový piatok sme slávnostne ukončili školský rok 2017/2018. Žiaci dostali vysvedčenia, odmeny a diplomy za celoročnú prácu. Rozlúčili sme sa so štvrtákmi, ktorí odchádzajú do Divína, popriali si krásne prázdniny a pobrali sme sa za zaslúženým oddychom.

  CELÝ PEDAGOGICKÝ KOLEKTÍV ZŠ RUŽINÁ PRAJE NAŠIM ŽIAKOM PEKNÉ, ZÁŽITKAMI PREPLNENÉ PRÁZDNINY.

 • Návšteva kina v Lučenci

  V posledný júnový týždeň dostali naši žiaci odmenu za celoročné snaženie sa v podobe návštevy Lučenca. Autobusom sme sa odviezli pred námestie, kde sme neobišli preliezky, ktoré sa žiakom veľmi páčili a dosýta sa na nich vyjašili. Presunuli sme sa do parku, odfotili sa pri rozprávkových bytostiach vyrezaných z dreva, obdivovali kačky a labute a aj tu sme využili možnosť vykúšať všetky preliezky, ktoré sa tu nachádzajú. Po pobyte v parku sme prešli do nákupného centra, kde sme išli do kina na rozprávku Pat a Mat. Dobre sme sa na nej pobavili a vo veselej nálade sme sa autobusom dopravili domov.

 • Projekt Eko Alarm

  Do našej školy zavítali lektori z projektu Eko Alarm, do ktorého je škola prihlásená. Formou prezentácie, rozhovoru, hier a súťaží zdôrazňovali žiakom dôležitosť triedenia odpadu. Tému separovanie so žiakmi pravidelne preberáme, v škole odpad triedime a snažíme sa, aby tento zvyk preniesli aj do svojich rodín. Len tak môžeme pomôcť našej prírode a zachovať si ju čistú pre mnohé ďalšie generácie.

 • Výlet Divín

  Pár dní pred ukončením školského roka sme si urobili výlet do Divína. Navštívilli sme krásne obnovený kaštieľ, od pani sprievodkyne sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o divínskom hrade a bývalých panovníkoch. Z kaštieľa sme sa išli pozrieť do kostola a na hrad. Tretiaci a štvrtáci si boli obzrieť divínsku školu, ktorú onedlho budú navštevovať.  Neobišli sme ani divínsky park vybavený rôznorodými preliezkami, hojdačkami a kolotočmi. V poobedňajších hodinách sme sa vrátili do školy, kde žiaci trávili čas v školskom klube. Pozreli sme si rozprávky a niektorí žiaci od únavy zaspali. Bol to jeden z ďalších vydarených a náučných dní, ktoré naša škola žiakom v rámci školského roka ponúka.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Ružiná
  Školská 116, 985 52 Ružiná
 • 047/4396459

Fotogaléria