Navigácia

 • Ale nám chutí!


  Dnes zavítala do školy naša pani kuchárka Janka. Naučila nás pripravovať pomazánky. Pod jej dozorom sme pripravili 4 druhy: rybaciu, bryndzovú, cibuľovú a vajíčkovú.Pripravili sme pohostenie aj pre rodičov, ktorí prišli na rodičovské združenie.Čo sme si pripravili, to sme potom s chuťou zjedli na olovrant. 

 • PONÚKNI SA!

  Školský dvor strážia tervicové strašidlá,prišli nebadane a prekvapili .Tak, ako nás prekvapil plný altánok jabĺčok.

  ĎAKUJEME!!!

   

 • Separovanie odpadu

      Naša škola sa aktívne venuje príprave detí na triedenie odpadu. Na škole triedime starý papier, plasty, sklo, batérie a v prípravnej fáze máme vybudovanie kompostu.

     V týždni od 8.10-12.10.2018 sme vyhlásili medzitriednu súťaž v zbere papiera a plastov. Vyhrali žiaci 3.a 4. ročníka.

      Na konci týždňa sme mali blokové vyučovanie, na ktoré sme pozvali aj deti MŠ Ružiná. Cieľom nášho stretnutia bolo: naučiť prvákov a škôlkárov, na čo slúžia farebné nádoby na odpad.

      Deti sa cez rôzne aktivity, ako sú: divadielko, pesničky, hry a súťaže oboznamovali s problematikou triedenia odpadu a zároveň sa plnil cieľ nášho stretnutia.

       Na záver sme si pozreli krátky film: RECYKLÓNIA a zhrnuli vlastné pocity zo stretnutia.

      Veríme, že  z niektorých budú veľkí ochrancovia prírody!

       

   

 • Ježkovia z lesa

  Na krúžku Vševedko žiaci vyrábali ježkov z lístia. Vyniesli si lavice na školský dvor, kde na nich príjemne hrialo jesenné slniečko a s chuťou a zanietením sa venovali svojej práci. Vyrobených ježkov uložili na výstavku. Z lesnej vychádzky si žiaci priniesli jesenné prírodniny, ktoré už na našich ježkov čakali na výstavke a tak sa naši ježkovia cítia akoby boli v lese.

 • VÝZVA PRE DOBRÉ SRDIEČKA

  VÝZVA PRE DOBRÉ SRDIEČKA


  Máš dobré srdce? Budeš určite šťastný! Darovať a pomáhať,robí ľúdí šťastnejšími.Neveríš? Vyskúšaj!

  NAŠA VÝZVA

  PRINES DO NÁŠHO ALTÁNKU JABĹČKA, ALEBO INÉ PLODY ZO ZÁHRADY, KTORÉ URČITE NESPOTREBUJEŠ.

  URČITE NIEKOHO POTEŠÍŠ.

  ĎAKUJEME!!!

 • Prvá návšteva

  Prvá návšteva


  Máme tu prvú návštevu-deti z MŠ Ružiná v sprievode pani učiteliek. Našli si v ňom chutné jabľčka.

 • Darček

  Darček

  Darček- ale aký?Do školy sa nezmestil. ALTÁNOK - našli sme si ho na školskom dvore.Radosť bola preveliká.Hneď sme si ho spoločne vyzdobili.Doniesli sme jesenné plody a na stole čakajú na návštevu vyleštené jabľčka. Altánok využijeme pri mnohých plánovaných aktivitách.

  ĎAKUJEME

  ​​​​​​​Jozefovi Líškovi, starostovi obce!

 • Ako sme piekli ovocné koláčiky


  Žiaci druhého ročníka si na chvíľu odbehli do školskej kuchynky, kde sa zmenili na malých cukrárov.Pripravili malé banánové jednohubky a jablčný koláč.Koláčikov bolo toľko, že urobili radosť aj ostatným spolužiakom. Ponúkli aj rodičov a poslali ochutnávku aj do ŠJ a MŠ.

 • Ochrana človeka a prírody

  Ochrana človeka a prírody

  Ochrana človeka a prírody

  Ďna 28.9. 2018 sa na našej škole uskutočnilo blokové vyučovanie zamerané na dopravnú výchovu, zdravotnú prípravu a orientáciu prírode. Žiaci sa prostredníctvom prezentácie oboznámili so základnými pravidlami cestej premávky, s dopravnými značkami a bezpečnostnými pravidlami. Ukázali sme si ako a pomocou čoho sa môžeme orientovať v prírode a povedali sme si základné informácie ako poskytnúť prvú pomoc. Po teoretickej časti sme sa vybrali do terénu, kde sme si všímali dopravné značky, dôležité budovy v obci, pozorovali sme prírodu a zvieratá. Na záver žiaci súťažili vo vedomostnom kvíze, v ktorom vyhral tím Stars. 

 • Slávnostné zahájenie školského roka 2018/2019

  Letné prázdniny sa pominuli a nastal čas nového školského roka. V školskom roku 2018/2019 nastala zmena v ročníkoch - vytvorila sa samostatná trieda prvákov, ktorým je triednou vyučujúcou pani učiteľka I.Čemanová, druhákom je triednou vyučujúcou pani riaditeľka J. Králinská, tretiakov a štvrtákov bude mať v triede pán učiteľ M.Kliment a v školskom klube detí sa o žiakov bude starať pani vychovávateľka A.Farkašová.

 • Začiatok školského roka 2018/2019

  Riaditeľstvo Základnej školy Ružiná oznamuje, že slávnostné zahájenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční dňa 3.9.2018 o 8:30 hod. v priestoroch budovy školy. Žiaci si so sebou prinesú obuv na prezutie.

 • Pozri, čo na teba čaká :)

  Milý žiačik, školáčik! Naša škola sa na teba poctivo pripravila a už sa nevie dočkať, kedy zasadneš do jej lavíc, aby si v nej nasal nové vedomosti, zažil kopu zážitkov a srandy so spolužiakmi a svojimi pedagógmi. Prajeme ti veľa síl a energie!

 • Koniec školského roka

  V posledný júnový piatok sme slávnostne ukončili školský rok 2017/2018. Žiaci dostali vysvedčenia, odmeny a diplomy za celoročnú prácu. Rozlúčili sme sa so štvrtákmi, ktorí odchádzajú do Divína, popriali si krásne prázdniny a pobrali sme sa za zaslúženým oddychom.

  CELÝ PEDAGOGICKÝ KOLEKTÍV ZŠ RUŽINÁ PRAJE NAŠIM ŽIAKOM PEKNÉ, ZÁŽITKAMI PREPLNENÉ PRÁZDNINY.

 • Návšteva kina v Lučenci

  V posledný júnový týždeň dostali naši žiaci odmenu za celoročné snaženie sa v podobe návštevy Lučenca. Autobusom sme sa odviezli pred námestie, kde sme neobišli preliezky, ktoré sa žiakom veľmi páčili a dosýta sa na nich vyjašili. Presunuli sme sa do parku, odfotili sa pri rozprávkových bytostiach vyrezaných z dreva, obdivovali kačky a labute a aj tu sme využili možnosť vykúšať všetky preliezky, ktoré sa tu nachádzajú. Po pobyte v parku sme prešli do nákupného centra, kde sme išli do kina na rozprávku Pat a Mat. Dobre sme sa na nej pobavili a vo veselej nálade sme sa autobusom dopravili domov.

 • Projekt Eko Alarm

  Do našej školy zavítali lektori z projektu Eko Alarm, do ktorého je škola prihlásená. Formou prezentácie, rozhovoru, hier a súťaží zdôrazňovali žiakom dôležitosť triedenia odpadu. Tému separovanie so žiakmi pravidelne preberáme, v škole odpad triedime a snažíme sa, aby tento zvyk preniesli aj do svojich rodín. Len tak môžeme pomôcť našej prírode a zachovať si ju čistú pre mnohé ďalšie generácie.

 • Výlet Divín

  Pár dní pred ukončením školského roka sme si urobili výlet do Divína. Navštívilli sme krásne obnovený kaštieľ, od pani sprievodkyne sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o divínskom hrade a bývalých panovníkoch. Z kaštieľa sme sa išli pozrieť do kostola a na hrad. Tretiaci a štvrtáci si boli obzrieť divínsku školu, ktorú onedlho budú navštevovať.  Neobišli sme ani divínsky park vybavený rôznorodými preliezkami, hojdačkami a kolotočmi. V poobedňajších hodinách sme sa vrátili do školy, kde žiaci trávili čas v školskom klube. Pozreli sme si rozprávky a niektorí žiaci od únavy zaspali. Bol to jeden z ďalších vydarených a náučných dní, ktoré naša škola žiakom v rámci školského roka ponúka.

 • Deň detí

  Prvého júna sme, tak ako každoročne, oslávili Deň detí. Žiaci našej školy a deti z materskej školy sa stretli na ihrisku, kde na nich čakala zábava vo forme športových súťaží, skákania na nafukovacom hrade, vozenia sa v osobnom automobile. Svoje schopnosti predviedli psíky so svojim psovodom a prácu hasičov nám prišli predstaviť hasiči z dobrovoľného hasičského zboru v Ružinej. Akciu sprevádzala príjemná detská hudba a každý žiak si domov odniesol balíčky s kopou sladkostí. Ďakujeme za pekné dopoludnie všetkým, ktorí prispeli k zrealizovaniu tejto vydarenej akcie. 

 • Výlet Fiľakovo

  V posledný májový deň si naša škola urobila pekný výlet do mesta Fiľakovo. Autobusom sme sa odviezli do Lovinobane a odtiaľ sme cestovali vláčikom. Mnohí žiaci išli vlakom prvýkrát a mali z toho veľkú radosť. Vo Fiľakove sme sa zastavili v parku, kde si žiaci zopakovali vedomosti z prírodovedy o listnatých a ihličnatých stromoch a potom sme sa presunuli na fiľakovský hrad. Žiaci si s údivom obzerali hrad i hradné múzeum a pozorne počúvali uja sprievodcu, ktorý im rozprával o predmetoch umiestnených v múzeu. Cestou na železničnú stanicu sme sa zastavili na zmrzlinu. Vlakom sme sa odviezli na Mýtnu a stadiaľ sme sa na Ružinú odviezli autobusom. Unavení, ale plní zažitkov, sme sa išli naobedovať do školskej jedálne a pobrali sa domov.

 • Deň matiek

  V našej obci sme si uctili sviatok všetkých mám. Prispela k tomu aj naša škola, ktorá si pripravila pre mamičky pekný program - pekné básničky, pesničky a tančeky. Okrem žiakov našej školy v programe vystúpili deti z MŠ, speváčky z ružinského spevokolu, heligonkári z Budinej a hudobná skupina Ľudo Kuruc Band. Po vystúpení naši žiaci obdarovali maminky vlastnoručne vyrobenými kvietkami a srdiečkami. 

 • Ako sme varili púpavový čaj

  Žiaci 1. a 3. ročníka pripravovali zdravý čaj z púpavy lekárskej. Najskôr išli na lúku, kde natrhali kvety a listy púpavy. Natrhané rastlinky priniesli do školy, kde ich umyli, vložili do hrnca s vodou a dali variť. Po štvrťhodinke varenia vylúhovaný čaj precedili cez sitko, osladili ho medom, naliali do pohárov a pochutnávali si na zdravom liečivom čaji, ktorý má, okrem iného, výborné účinky na posilnenie imunity.   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Ružiná
  Školská 116, 985 52 Ružiná
 • 047/4396459

Fotogaléria