Profil školy

Zriaďovateľom ZŠ Ružiná je obec Ružiná. ZŠ v Ružinej zabezpečuje základné vzdelanie pre žiakov mladšieho školského veku. V škole pôsobia kvalifikovaní a odborne vzdelaní pedagógovia, vyučovanie prebieha podľa školského vzdelávacieho programu. Škola realizuje výučbu anglického jazyka od prého ročníka. Nachádza sa tu školský klub detí, ktorý sa stará o zmysluplné trávenie voľného času žiakov.

ZŠ realizuje záujmové krúžky:   Výtvarná výchova

Turistický krúžok

V škole pôsobí koordinátorka prevencie a koordinátor informatizácie.

Dôraz sa kladie na čitateľské a počítačové zručnosti.

Škola má možnosť desiat a obedov v jednálni MŠ.

Škola spolupracuje s materskou školou a s inými okolitými základnými školami, s rôznymi zariadeniami a inštitúciami, ktoré žiaci navštevujú mimo vyučovania, zabezpečuje poradenstvo v centre špeciálno-pedagogického poradenstva, realizuje zájazdy, výlety, exkurzie pre žiakov ZŠ, bývalých žiakov ZŠ, rodičov a iných.

Riaditeľka školy riadi základnú školu v celom rozsahu jej činnosti, vytvára podmienky na prácu všetkých zamestnancov a žiakov.

V škole sú tri triedy, z ktorých dve sú multifunkčné triedy, jedna trieda je spojená s počítačovou učebňou, nachádza sa tu riaditeľňa, priestor na desiatu pre žiakov, priestory hygienického zariadenia, novovybudovaná kúpeľňa. Pred budovou je školský dvor s preliezkami. V škole sa vyučujú štyri ročníky – 1., 2., 3. a 4. ročník. Počet žiakov je 27.

Pedagogickí zamestnanci: riaditeľka školy (magisterský titul) – triedna učiteľka 3. ročníka, učiteľ (magisterský titul) – triedny učiteľ 1. ročníka, koordinátor informatizácie, učiteľka (magisterský titul) - triedna učiteľka 2. a 4. ročníka, kooridnátorka prevencie, vychovávateľka v školskom klube detí.

Nepedagogický zamestnanec: školníčka – upratovačka.

• Základná škola Ružiná
    Školská 116, 985 52 Ružiná